KUSOVÉ KOBERCE

Jednotlivé tehnologie a typy kusových koberců

HEATSET

100% polypropylenové vlákno  upravené tzv. tepelným vysrážením. Tento způsob úpravy vlákna (kabílku), dodává kobercům vzhled  přírodních materiálů např. vlny.


Na takto speciálně upraveném materiálu také lépe vyniká pestrost jednotlivých barev a materiál je příjemný na dotek. Jedná se o koberce se střiženým vlasem obvykle okolo 0,8 – 1,5 cm výšky.

 

Heatset Frise

Je  vyráběn stejnou technologií jako koberce Heatset. Rozdíl oproti této technoligii je ovšem ve větším množství použitého materiálu na m2 a výškou vlasu okolo 1,5 – 2,5 cm, což koberci dodává moderní vzhled a podílí se na delší životnosti koberce.

Heatset carving

Je  vyráběn stejnou technologií jako koberce Heatset. „Carving“ - přeloženo z angličtiny jako řezání či vyřezávání naznačuje, že do standartního Heatset-ového koberce jsou strojově vyřezávány různé vzory či tvary, které následně koberci propůjčí tzv. plastický  vzhled. Tento styl je občas také nazýván jako „3D-efekt“ .

SHAGGY

Opět se jedná o technologii HEATSET (viz. Heatset) . Výška vlasu u těchto koberců ovšem dosahuje výšky až 5 cm. Vlas u tohoto typu koberce je ale podstatně hrubší a je tvořen zatočením více vláken v jedno hrubé a silné.

Jedná se o kvalitní a luxusně vyhlížející koberec, který dokáže plnit stejně dobře funkci praktickou jako designovou. Nevýhodou těchto koberců bývá neopodstatněná obava z údržby. Ta je mimochodem stejně jednoduchá jako u ostatních koberců a to klepáním či suchým vysáváním.

 BOUCLE (Buklák)

Je vyráběn ze 100% polypropylénu technologií Flatweave. Koberec je znám spíše jako tzv. Buklák a těší se velké oblibě u českých hospodyněk.

Jedná se o koberec vyrobený z tažené plyše s nerozřezanými smyčkami. Tento způsob výroby zajistí vysokou pevnost a odolnost. Rub koberce se dále ještě tuží latexovým zátěrem čímž se koberec stává ještě pevnější.

Mezi velké výhody těchto koberců patří mimo jiné také stálobarevnost a dlouhá životnost.

 BCF

100% polypropylenové vlákno bez technologických úprav. Díky jednoduché a nenáročné výrobě patří tyto koberce mezi nejlevnější na trhu.

Při výrobě těchto koberců je důraz kladen právě na nízkou výrobní a prodejní cenu.

I u tohoto způsobu výroby se dnes již vyskytují různá technologická vylepšení, které mají za úkol vylepšit barevnost či jemnost vláken. Stále je ovšem tento materiál rozeznatelný pouhým okem a dotykem od ostatních....

Nabízíme následující typy kusových koberců:

PROVOZOVNA JEVÍČKO

Palackého nám. 638, 569 43 Jevíčko

Mobil: 775 224 494
Email: podlahybombera@seznam.cz

Po - Pá: 8:00 - 17:00 hod.

       So: 8:00 - 11:00 hod.

 

STRÁNKY NAVŠTÍVENY
  • Celkem:  x
  • Dnes:  x