ÚDRŽBA KOBERCŮ

Každodenní údržba koberců

Abychom zajistili dlouhou životnost  koberce, je zapotřebí provádět pečlivě dvě jednoduché činnosti:

  • odstraňovat každodenně povrchové nečistoty
  • odstraňovat okamžitě případné skvrny

Pro každodenní údržbu používejte:

prostorovou metlu nebo elektrickou metlu na vlněné koberce během prvních dvou nebo tří měsíců po položení, abychom zabránili tvorbě chmýří vysavač, pro všechny typy koberců nezávisle na typu vlákna a na systému položení, obzvláště doporučeno pro koberce s dlouhým vlasem mechanickou metlu, nutno pro hloubkové čištění díky kombinované činnosti zametání, vyklepávání špíny. Činnost mechanické metly se může regulovat podle výšky vlasu.

Mimořádná údržba

Kromě každodenní údržby je dobré jednou za čas provést tzv. hloubkové praní koberce. Doporučejeme se obrátit na firmu, která koberce čistí. V dnešní době, která je vyspělá na nejrůznější technologie (chemická suchá či mokrá varianta) je výhodou obrátit se odborníka.

Nejčastější chybou bývá čištění koberců mokrou cestou svépomoci. U tohoto typu čištění je potřeba zohlednit spoustu důležitých hledisek jako je například, podlepení koberce, velikost plochy kterou budeme čistit, složení materiálu, výška vlasu, použitý přípravek, použitý stroj a v neposlední řadě i počasí.....

V případě nedodržení některých z důležitých kritérií dochází většinou ke zničení koberce. Nejčastější chybou bývá vysoká vlhkost až promočení koberce. Povrchová špína v tomto případě zvlhne a tím je těžká, což má za příčinu, že v podobě tzv. blátíčka stéká do podkladu koberce, kde vytváří ideální podmínky pro tvorbu různých plísní apod.Koberec se také začíná vlnit a nenávratně mění svůj tvar.

Informace

Vždy vysajte koberec vyklepávačem nebo vysavačem po uschnutí. Odstraníte tak uvolnění nečistoty a krystalky po šampónování. V případě potřísnění koberce vždy jako první použijte k čištění čistou vodu a savý hadřík. Skvrnu se snažte odstranit lehkým třnením  od okraje ke středu, nikoliv dřením skvrny ze strany na stranu. Voda je téměř ve 100% nejúspěšnější čistič koberců.

Vyhněte se  ovšem nadměrnému vlhčení koberců, které mají podložku z přírodního materiálu (juta, bavlna), aby se koberec nesrazil. Do ještě vlhkých míst nešlapejte ani neustavujte nábytek.

Pokud se některé vlákno z koberce povytáhne, v žádném případě je netrhejte, ale zastřihněte nůžkami do stejné výšky s ostatními.

Vyhněte se přetahování nábytku a těžkých předmětů po koberci, nadzvedněte je. Použijte pod nožky židlí a nábytku gumové podložky, aby na kobercích nezůstávaly otlaky.

Náklady na údržbu textilního povrchu bývají asi o 40% nižší než u jakékoli jiné podlahy – co se týče použití čistících prostředků, pomůcek a času.

PROVOZOVNA JEVÍČKO

Palackého nám. 638, 569 43 Jevíčko

Mobil: 775 224 494
Email: podlahybombera@seznam.cz

Po - Pá: 8:00 - 17:00 hod.

       So: 8:00 - 11:00 hod.

 

STRÁNKY NAVŠTÍVENY
  • Celkem:  x
  • Dnes:  x